Trendy v povlečení pro moderní ložnice

Ložnice je místo, kde trávíme skoro 1/3 dne. Je důležité, aby nám v ní bylo příjemně, dokázali jsme se v ní zklidnit, odhodit starosti stranou a relaxovat. Postel zabírá obvykle velkou část ložnice a povlečení je stále na očích, takže krásné designové povlečení se opravdu hodí.

Trendy v povlečení pro moderní ložnice

Materiál povlečení je nejdůležitější

Na vzhledu záleží dost, ale na čem záleží ještě víc, je materiál. Vybrat kvalitní materiál ložního povlečení není těžké. Důležité je volit přírodní materiál, jako je bavlna a pak si dát pozor na kvalitu. Protože není bavlna jako bavlna. Volte bavlněné povlečení bez příměsí syntetických vláken. Nejkvalitnější bavlna je ta hornoegyptská. Nazývá se Mako bavlna a je to vysokojakostní ručně sbíraná česaná bavlna, která je velmi příjemná na dotek, ale při tom pevná. Z nejkvalitnější Mako bavlny v různých úpravách vyrábí luxusní povlečení česká firma Stella Ateliers. Zakládají si na té nejvyšší kvalitě materiálů a na spokojených zákaznících.

Úpravou Mako bavlny vzniká například Mako brokát damašek, Mako jersey nebo Mako satén. Mako satén je velmi jemný, lesklý a příjemný na dotek. Mako brokát damašek je tkanina jedné nebo více barev, kdy střídáním vazeb na tkanině vzniká vzor. Povlečení je velmi krásné, luxusní. Všechno povlečení z vysokojakostní Mako bavlny využijete celoročně. V létě totiž chladí a v zimě hřeje. Jemná bavlna kopíruje tvar vašeho těla a dovede velmi dobře odvádět vlhkost. 

Jednobarevné povlečení nezestárne

Pokud už máte vybraný materiál, který vám je nejpříjemnější, je čas vybrat design. Pokud máte rádi jednoduchý a čistý prostor, můžete zvolit povlečení jednobarevné. Buď může kontrastovat s ostatními barvami ve vaší ložnici nebo ladit. Záleží na vás, co preferujete. Pokud máte šedé stěny, můžete zvolit povlečení v hořčicové barvě, které bude výrazné. Případně můžete vybrat povlečení v šedé nebo zelené barvě a ložnici ozvláštnit výraznějšími detaily.

Jednobarevné povlečení Tender

Abstraktní vzory udělají vaši ložnici jedinečnou

Velkým hitem je povlečení s abstraktními vzory. Může být velmi výrazné nebo decentní – podle toho, jaké barvy a vzory jsou zvoleny. Toto povlečení doporučujeme do méně zdobených ložnic, aby perfektně vyniklo.

Povlečení Nuria

Povlečení pro romantické duše

Ne všichni máme rádi šedou a bílou. Je mezi námi plno romantických duší, kteří mají ložnici za útočiště klidu, kde si odpočinou ve svém snovém světě. Krásné povlečení z Mako bavlny, které se bude do takové ložnice hodit, je povlečení s květinovým vzorem. Pokud si ale na květinky nepotrpíte, můžete zvolit povlečení v jemných pastelových barvách, které můžete doplnit detaily v sytějších barvách.

Povlečení Oxana

Šedé povlečení jednoduše sladíte

Šedá je momentálně jednou z nejoblíbenějších barev. Bude to hlavně kvůli tomu, že se dá perfektně sladit s dalšími barvami a pokud máte rádi změny v interiéru je to vaše barva – povlečení totiž může zůstat stejné, ale pokud obměníte doplňky, rázem máte novou místnost. Šedé povlečení si můžete vybrat světlé nebo tmavé, s geometrickými vzory nebo dokonce s květinami.

Povlečení Simon