Luxusní povlečení pro příjemný spánek – 10 tipů které Vás zaujmout: díl 3. Mako-Brokát-Damašek

V tomto posledním díle si představíme pár tipů na luxusní povlečení v úpravě Mako brokát damašek.

Mako brokát damašek

Luxusní ložní povlečení SORAYA (Mako Brokát Damašek)

Zkušené oko pozná hned na první pohled, že luxusní povlečení s označením SORAYA je vyrobené z bavlněné příze zvané Mako Brokát Damašek. Pro povlečení ve variantě Mako Brokát Damašek je charakteristická jednobarevnost s kontrastními vzory. Žádaný kontrast vzniká střídáním osnovní a útkové vazby. Díky tomu jsou vidět na povrchu pouze podélné osnovní nebo příčné útkové nitě a tím vzniká krásné vzorování.

A jaké má takové povlečení z Mako Brokát Damašku vlastnosti? Jedním slovem výborné. Po mnoha vypráních bude stále jako nové. Povlečení tohoto typu totiž skvěle drží tvar a má i dobrou barevnou stálost. Má také dobré termoregulační vlastnosti. V létě příjemně ochladí, kdežto v zimě se můžete těšit na příjemný hřejivý pocit. Samozřejmostí je také výborná prodyšnost a savost. Povlečení SORAYA je zkrátka vhodné do každého ročního období.

Povlečení je vyrobené z luxusní egyptské Mako bavlny, která je žádaná po celém světě. Příze prochází zušlechťovacím procesem, takže se jedná opravdu o kvalitní materiál, který se využívá pro výrobu povlečení.

Povlečení vyrobené z bavlněné příze zvané Mako Brokát Damašek má také povrchovou úpravu pro snadné žehlení. Mnozí oceňují také zapínání na zip.

Brokát je označení pro těžkou, bohatě vzorovanou, tkaninu se třpytivými nitěmi. Větší, složitější a barevné vzory se dají tkát pouze pomocí žakárového ústrojí.

Ložní prádlo SORAYA obsahuje mnoho odstínů barev, které se pohybují od červené, přes růžovou až po bílou. Poměrně výrazné je také bílé vzorování, které dodává povlečení punc luxusu.

Luxusní ložní povlečení SORAYA (Mako Brokát Damašek)

Luxusní ložní povlečení ALISAR (Mako Brokát Damašek)

Luxusní povlečení ALISAR má stejné vlastnosti, jako výše uvedené povlečení SORAYA. Povlečení je také na zip, ale polštář je olemován paspulí, aby byl spánek na takovém polštáři maximálně příjemný.

Romantika z ložního prádla s označením Alisar přímo čiší. Má příjemnou růžovou barvu, která pomáhá navodit pocit něhy a lásky. Růžová je nevinná barva dívek, ale také barva, která dominovala v zámeckých barokních ložnicích.

Luxusní ložní povlečení ALISAR (Mako Brokát Damašek)

Luxusní ložní povlečení AKANTHUS (Mako Brokát Damašek)

Také povlečení AKANTHUS je vyrobeno ze 100% čisté česané Mako-bavlny v úpravě Mako brokát damašek. Proto můžete očekávat stejné vlastnosti, jako u předchozích dvou povlečení.

Křídová bílá barva je doplněná kontrastujícím květinovým vzorem. Spojení působí nadmíru luxusně. Polštáře jsou navíc lemované ozdobnými volánky. Je to zkrátka kombinace, kterou si zamilujete.

Přestože je bílá barva symbolem čistoty a nevinnosti, určitě vám nebude bránit v tom, abyste si v posteli užili i rozvernější chvíle.

Luxusní ložní povlečení AKANTHUS (Mako Brokát Damašek)

Luxusní ložní povlečení ANASTASIA (Mako Brokát Damašek)

Hnědá barva je velice působivá. V mnoha ohledech je lidmi přehlížená, ale v současné době jde do módy. Však se podívejte sami, jak dobře na povlečení vypadá. I když, nutno podotknout, že to není jen tak ledajaká hnědá barva. Obchodně je nazývána barvou křemene.

V případě povlečení Anastasia je hnědá barva doplněná o žakárový vzor, který má inspiraci v cibulovitých kopulích Chrámu Vasila Blaženého v Moskvě.

Hnědé povlečení vnese do vaší ložnice klid a důvěru. Údajně je hnědá barva také velice oblíbená u trpělivých a spolehlivých lidí. Patříte mezi ně, nebo to je jen povídačka a líbí se všem?

Luxusní ložní povlečení ANASTASIA (Mako Brokát Damašek)