Ložnice snů – které barvy jsou vhodné pro dokonalý spánek?

Součástí interiéru jsou kromě vybavení a doplňků také barvy. Barevná paleta udává tón a náladu prostoru. Barvy určují to, jak se cítíte během dne, ale také ovlivňují vaše podvědomí v noci. Právě proto je důležitý výběr těch správných odstínů pro vaši ložnici.

Stellaateliers

Ložnice by měla být vaší oázou klidu. V této místnosti byste se vždy měli cítit uvolněně. Finálním vyzněním prostoru by měl být zmíněný klid a jemná intimita. Abyste takového relaxačního finiše snadno docílili, vsaďte na použití barev a jejich vlivu na člověka. Každý by měl pro ložnici vybrat takové barevné schéma, které v něm vzbuzuje harmonické pocity – vždyť právě tato odpočinková místnost bývá vaším útočištěm.

Neutrální znamená čistý

Milovníci minimalismu mohou vsadit na neutrální paletu. Ta nejenže vyznívá do čistých a nenásilných dojmů, navíc místnost s takovým základem můžete kdykoli obohatit o barevný textil a poupravit tak výslednou atmosféru – třeba sezónně. Patří sem bílá, šedá nebo světle šedá. Ideální je dokonce tyto barvy kombinovat ve formě výmalby a ložního textilu. Mohou si jemně kontrastovat, nebo můžete použít jeden odstín v různých tónech sytosti – a po vzoru Francouzů vsadit na eleganci jménem tón v tónu. Čistota a vzdušnost podpoří relaxační dojem a výsledkem bude snadné usínání a energické vstávání.

neutrální barva ložnice

JAK NA ROMANTICKOU LOŽNICI

Luxusní povlečení z egyptské bavlny Stella protká vaší ložnici hvězdnou harmonií. Jeho křídová barva bude slušet vaší neutrální ložnici v případě šedé nebo chladné modré výmalby. Bílé povlečení však doplní také jednoduchou bílou ložnici.

JAK NA INDUSTRIÁLNÍ LOŽNICI

Ocelově šedé povlečení Tara zaujme na první pohled. Jemný lesk spolu s geometrickými vzory perfektně doplní lehce industriální styl. Kovové osvětlení, kámen nebo beton na stěnách, a to vše podtrženo geometrií – kdo říká, že industriální pojetí ložnicím nesluší?

Chladná paleta pro klidný spánek

Mezi chladné barvy pro využití v ložnici patří modrá a fialová. Ve velmi výrazné formě nejsou pro spánek vhodné, ale pokud vyberete jejich zajímavý odstín, mohou mít naopak uklidňující účinky. Patří sem petrolejově modrá, levandulová, baby blue či působivá námořnická modř. Barvu vybírejte podle toho, jak se v její společnosti cítíte. Společným jmenovatelem těchto chladných odstínů je modrá – a symbolem je živel voda.

chladná barva ložnice

JAK NA LOŽNICI VE STYLU PROVENCE

Fialková nebo bílá výmalba či květinová tapeta, pár typických dekorací ve stylu Provence, vůně levandule a luxusní mako jersey povlečení Tarun v okouzlující jemné lila barvě – a je to. Budete spát jako v bavlnce – ve fialové ložnici, prosycené levandulovým kouzlem.

JAK NA LOŽNICI V PŘÍMOŘSKÉM STYLU

Milujete oceán? Pak u vás zaboduje modrá ložnice. K námořnické výmalbě v tmavé či petrolejové barvě se dokonale hodí noblesní pruhované povlečení Como z mako-brokát-damašku, které vás ukolébá do říše snů. Na dotek i na pohled.

Hřejivý dotek teplých odstínů

Teplé barvy navozují pocity tepla a útulnosti. Pokud se právě takto chcete cítit ve své ložnici, můžete popřemýšlet nad barvami žlutou, oranžovou, zelenou či červenou. Protože jsou tyto barvy poměrně výrazné, šetřete s nimi – použijte je pouze jako doplňkovou škálu neutrálního základu, aby ložnice nepůsobila zbytečně agresivně. 

teplá barva ložnice

JAK NA LOŽNICI VE STYLU URBAN JUNGLE

I ve městě můžete vybudovat svou vlastní působivou džungli. Oblíbený styl bydlení urban jungle je populární pro používání živých květin, přírodních materiálů a rostlinných motivů. Vyberte do ložnice pokojové rostliny, které jsou vhodné pro tuto místnost. Okamžitou proměnu zažijete při použití smaragdového povlečení Abiona se snovým motivem kapradin.

JAK NA ELEGANTNÍ LOŽNICI

Ženská jemnost a nesmírná elegance mohou protkat i vaši ložnici. Jestliže jste si nebyli jisti konkrétním teplým odstínem, můžete vybrat překrásné povlečení Sabah, které hraje více hřejivými barvami v jemných přechodech – od červené, korálové, oranžové až po žlutou či béžovou. Zámecký vzor a luxusní mako-brokát-damašek způsobí, že budete usínat jako na zámku.

Publikováno v kategorii