Jaký je rozdíl mezi povlečením z klasické a BIO bavlny?

Snižování ekologické zátěže planety je čím dál více skloňovaným tématem, a proto se i v oblasti ložního textilu objevují povlečení a prostěradla z BIO bavlny. Jaký je jejich přínos a čím se liší od klasického bavlněného povlečení?

Povlečení SIWA

Co je to BIO bavlna a jaký je její přínos

BIO bavlna je přírodním, obnovitelným a biodegradabilním vláknem. Během pěstování a zpracování v textilní výrobě se předchází škodlivým vlivům vyplývajícím z používání toxických chemikálií.

Surová BIO bavlna, která se používá na výrobu textilií pro BIO bavlněná povlečení, se pěstuje v tzv. režimu ekologického zemědělství. To znamená, že při pěstování se získává co nejvyšší výnos z rostlin, ale je zachována a podporována přirozená rovnováha místního ekosystému tam, kde se BIO bavlna pěstuje. Nepoužívají se pesticidy, umělá hnojiva, defolianty ani další chemikálie. Rostliny nejsou nijak geneticky modifikovány. Také během výroby se nepoužívají chemické látky a do finální podoby se textilie zpracovává v souladu s BIO textilní certifikací. Textilie z BIO bavlny neobsahují karcinogenní látky, alergeny ani jiné jedovaté chemikálie.

A jak BIO bavlna pomáhá planetě? Například tím, že během pěstování a zpracování má až o 46 % nižší vliv na globální oteplování, o 70 % nižší vliv na okyselování prostředí, až o 91 % nižší spotřebu vody a o 62 % menší spotřebu energií.

Rozdíl mezi bavlněným a BIO bavlněným povlečením

Hlavním rozdílem mezi klasickým bavlněným povlečením a povlečením z BIO bavlny je tedy ohleduplnost k životnímu prostředí během procesu pěstování i zpracování bavlny a během výroby povlečení.

Co se týče vlastností, můžete si být jisti, že BIO bavlněné povlečení vás bude hýčkat stejně jako to z klasické bavlny. BIO ložní povlečení Estella, které najdete v nabídce českého výrobce luxusního povlečení Stella Ateliers, disponuje certifikátem GOTS (Global Organic Textile Standard) a nabízí příjemné vlastnosti, jako je měkkost, prodyšnost a termoregulační schopnosti. Povlečení z BIO bavlny je vhodné zejména pro osoby s citlivou pokožkou, pro alergiky nebo astmatiky protože nezpůsobuje podráždění ani alergické reakce.

V kolekci BIO povlečení Estella najdete úžasné vzory inspirované městským „boho“ stylem. Váš domov tak může rozzářit romanticky přírodní povlečení JAVA, LHASA, SIWA nebo MARIBO s krásnými motivy květin a zeleně nebo můžete vyzkoušet povlečení CASABLANCA či ALMERIA v jemných odstínech s pruhy nebo geometrickým vzorem.

Zachumlejte se do peřin z BIO bavlny s pocitem, že jste udělali něco dobrého pro životní prostředí.