Jaké tapety do ložnice jsou ty nejlepší? Prozradíme vám vlastnosti jednotlivých druhů tapet, abyste si mohli dobře vybrat

Při výběru ložního prádla, postele, podlahy, lustru i nejmenších doplňků dbáme na to, abychom se v ložnici cítili dobře, uvolněně a její atmosféra nám pomohla odpočívat. V mnoha případech se ale zapomíná na zdi, které ložnici obklopují. Pokud jsou zanedbané, špinavé nebo odřené, dojem z celé ložnice nezlepší, naopak ho mohou i zničit. Z relaxační zóny se rázem stane obyčejná místnost, o kterou je potřeba se postarat. Jak zdi v ložnici zútulnit? Nalepte tapety.

Fototapeta do ložnice KOMAR

Tapety v ložnici působí elegantně, a navíc zdi ochrání

Existuje několik druhů tapet. Bez znalostí jejich vlastností je těžké si vybrat. Pomůžeme vám se v plusech a mínusech tapet na zeď do ložnice vyznat, aby pro vás byl jejich výběr jednodušší.

Vinylové tapety do ložnice – ze všech druhů tapet, které na trhu najdete, jsou nejodolnější. Částečně tepelně izolují, jsou odolné proti oděru a proti poškrábání. Na zakrytí prasklin a drobných nerovností jsou ideální. Nalepit je a sundat ale už taková sranda není, proto je vhodné využít profesionálních služeb u odborníků na lepení tapet.

Tapety do ložnice GALERIE

Vliesové tapety do ložnice – druhou příčku v odolnosti zabírají vliesové tapety. Jsou vyrobené z netkaných textilií a vinylových vláken, proto částečně přebírají i vlastnosti vinylových tapet. Jsou omyvatelné a také odolné proti oděru.  Navíc jsou prodyšné, proto se mezi tapetou a zdí netvoří plíseň. Jsou tvarově i barevně stálé a snadno se lepí, takže pokud si zvládnete vybrat vzor, zvládnete všechno.

Tapety do ložnice GALERIE

Papírové tapety do ložnice – na třetím místě se umístily nejméně odolné, ale neméně krásné tapety. Jsou levnější než předchozí dvě varianty. Zdi poskytují ale jen minimální ochranu. Používají se jako dekorační tapety do méně namáhaných místností nebo do dětských pokojíčků, kde je pravděpodobné (a taky se s tím počítá), že se zničí a za pár let se vymění za nějaké modernější a odolnější.

Tapety do ložnice Muraspec

Tapety promění obyčejnou místnost v relaxační zónu

Do ložnic se hodí jak luxusní tapety na zeď jemných vzorů v decentních barvách, tak moderní tapety i nejrůznější foto tapety. Důležité je, aby se vám mezi vzory dobře odpočívalo.

Nevíte si rady s nalepením tapet nebo s výběrem? Svěřte se do rukou profíků. Tým odborníků ve společnosti Barkotex vám pomůže najít přesně takovou tapetu do ložnice, kterou si zamilujete. Navíc vám pomůžou i s jejím nalepením, aby se z tapetování ložnice nestala noční můra.