Jak na klidný a kvalitní spánek? Zařiďte si ložnici podle Feng Shui

Věděli jste, že až třetinu života strávíme spánkem? Už jenom kvůli tomu rozhodně nechceme mít neklidné spaní, po kterém se necítíme plni energie. Jedním z důležitých prvků je uspořádání ložnice. Zkuste se ponořit do tajů tradičního čínského učení Feng Shui a přetvořte svou ložnici v dokonalou spánkovou svatyni.

Loznice

Čisté, vzdušné a uspořádané prostředí

Ložnice je místem, kde máme načerpávat energii pro nadcházející den. Mělo by se tedy jednat o klidnou, tichou a vzdušnou místnost. Platí, že čím méně věcí, tím lépe. Pozor si dejte na prvky vytvářející negativní energii, jako jsou poházené věci, nepořádek na podlaze a nedostatečně uklizená místnost. Místnost určená pro spánek má být uspořádaná, čistá, s vyvětraným vzduchem.

Umístění postele

Pro klidný a nerušený spánek se doporučuje mít postel umístěnou hlavou ke stěně. Dveře by neměly být přímo naproti, protože z nich proudí příliš silná energie rušící spánek. Směrem od stěn má být volný prostor, aby kolem mohla procházet pozitivní energie a vzduch. Při plánování uspořádání ložnice berte v úvahu také světové strany. Důležité je umístění hlavy postele ideálně směřující na sever, východ, západ a jihovýchod. Pokud to jenom trochu půjde, snažte se vyhnout umístění na jih a severovýchod.

Samotná postel by měla být vyvýšená a poskytovat dostatek prostoru pro cirkulaci vzduchu pod vámi. Nízké postele s úložnými prostory hned pod roštem nejsou podle zásad Feng Shui vůbec vhodné.

Barvy určené pro odpočinek

Kvalitní spánek ovlivňují i zvolené barvy na stěnách, podlaze a povlečení. Pozitivně působí tlumené jemnější odstíny hnědé, modré, zelené, šedé a béžové. Sáhnout můžete také po pastelových odstínech fialové či světle růžové. Naopak nevhodné jsou energické odstíny žluté, oranžové či ohnivé červené.

Ložnice je místem pro relaxaci

Pro zachování klidné energie je důležité nejenom uspořádání jednotlivých věcí a volba barev. Roli hraje také to, jak k místnosti přistupujete. Ložnice by měla být vaší oázou klidu, kam chodíte odpočívat. Není to vhodné místo na práci ani na zbytečné přinášení negativní energie v podobě starostí, hádek a stresu.

Po upravení ložnice podle zásad Feng Shui se jistě dostaví plnohodnotný, klidný a osvěžující spánek, po kterém se proberete do nového dne plni pozitivní energie. Nesmíte však zapomenout na dodržování spánkového rytmu a vyhrazení si dostatečně dlouhé doby podle vaší konkrétní potřeby.