Jak vybrat správné prostěradlo?

Chcete se vyspat lépe než kdy dříve a každý večer se těšit do postele? Pak byste měli velkou pozornost věnovat výběru prostěradla. Správně zvolený materiál prostěradla vám totiž dokáže hodiny strávené v posteli neuvěřitelně zpříjemnit.

Jak vybrat správné prostěradlo?

Investujte do kvality

Stejně jako v případě výběru matrace platí, že do prostěradla se vyplatí investovat. Pokud je prostěradlo příliš levné, zpozorněte. Ve většině případů totiž mají takováto prostěradla velmi nízkou gramáž, což souvisí s tím, že se rychle opotřebují a začnou se na nich objevovat malé dírky. Levná prostěradla také nesají pot a nemusí být příjemná na dotek, často jsou totiž vyrobena z umělých vláken.

Zaměřeno na materiál

Materiál je při výběru povlečení alfou i omegou. Máte rádi přírodní materiály se skvělými vlastnostmi? Pak je sázkou na jistotu bavlněné prostěradlo, které vás v zimě příjemně zahřeje a v létě vás naopak ochladí. Dopřát si můžete prémiové prostěradlo vyrobené z ručně sbírané egyptské bavlny, které vydrží dlouho jako nové.

Skvělou volbou je i saténové prostěradlo. Možná jste už na saténovém prostěradle spali, ale nevyhovovalo vám. Že bylo studené a klouzalo? Pak jste pravděpodobně narazili na to vyrobené ze syntetických materiálů. Kvalitní saténové prostěradlo je naopak vyrobeno z bavlněné příze, je příjemné, hladké, neklouže a nestudí a může být vybaveno úpravou pro snadné žehlení.

TIP: Luxusní jerseyová prostěradla

Velké oblibě se těší samonapínací jerseyová prostěradla vyrobená ze 100% ručně sbírané česané Mako bavlny se všitou gumou po celém obvodu, která zajišťuje vysokou elasticitu a roztažnost. Bavlněná jerseyová prostěradla jsou elastická, hebká, nežmolkují a v neposlední řadě jsou velmi jednoduchá na údržbu i praktická, vzhledem k tomu, že nevyžadují žehlení.

Jakou barvu prostěradla zvolit?

Prostěradla jsou dostupná v nespočtu barev. Podle čeho tedy vybrat tu pravou? Nejčastější volbou jsou prostěradla v univerzálních barvách, jako je bílá, béžová nebo šedá. Tyto barvy se totiž hodí k jakékoliv výmalbě ložnice i k jakémukoliv povlečení. Rozhodně se však nemusíte bát ani barev. Pokud chcete ložnici rozzářit, můžete sáhnout po modré, zelené, žluté nebo třeba červené.