Jak prát ručníky, aby byly stále měkké a hebké?

Kdo by nemiloval měkké, hebké a nadýchané ručníky. Jak dosáhnout toho, aby byl jejich materiál i po vyprání tak příjemný? Poradíme vám, jak správně ručníky a osušky vybrat a jak je prát. 

Stellaateliers

Jak si vybrat kvalitní ručník?

Toužíte po dokonale hebkém a měkkém ručníku nebo osušce? V první řadě je důležitý správný výběr. Ten by se měl odvíjet nejen od materiálu, ale také gramáže. Asi nejčastější volbou jsou froté ručníky. Kvalitní froté ručníky jsou stále hebké a nadýchané a dobře sají vodu. Jejich gramáž by neměla být nižší než 400 g/m3. Zvolit však můžete také velmi oblíbené bavlněné ručníky nebo ty bambusové

TIP: Ručníky Stella Ateliers

Pokud hledáte kvalitní ručníky, které vám dlouho vydrží jako nové, neměly by vaší pozornosti rozhodně uniknout ručníky a osušky Stella Ateliers. Na výběr budete mít hned několik materiálů, zvolit můžete zmíněné luxusní bambusové ručníky, bavlněné ručníky a osušky i froté ručníky. Hledáte tip na praktický dárek? Jistě vás potěší, že Stella Ateliers nabízí také dárkové sady ručníků a osušek. 

Proč prát ručníky před prvním použitím? 

Poté, co si ručníky odnesete z obchodu, měli byste je dát rovnou vyprat. Vypráním se zatáhnou uvolněná vlákna a osuška nebo ručník dostane svůj tvar, navíc je zbavíte prachu a dalších nečistot. 

Jak ručníky prát?

Dříve než ručníky hodíte do pračky, roztřiďte je podle barev, předejdete tak nechtěnému zabarvení. Co se týče pracího prostředku, ideálně sáhněte po gelech nebo pracích mýdlech, které nezanechávají zaschlé bílé stopy jako prací prášek. Při praní ručníků se vyhněte aviváži, která by obalila vlákna a snížila absorpční schopnosti ručníků. Ručníky není třeba vyvářet, maximální teplota při praní by neměla přesáhnout 60 °C. Ideálně však postupujte podle údajů na štítku. A co sušení? Ručníky nikdy nesušte na topení, mohly by se poškodit. Úplně jim nesvědčí ani sušička, nejlepší volbou je nechat je volně uschnout na vzduchu

Shrnutí na závěr

Pokud chcete, aby byl ručník stále jako nový, investujte do kvalitního materiálu i zpracování. Před prvním použitím ručníky nebo osušky vyperte. Perte je podle barev a volte šetrný prací přípravek, maximální teplota při praní by neměla přesáhnout 60 °C, nakonec nechejte ručníky uschnout na vzduchu.