3 tipy, jak vybrat správnou přikrývku na spaní

Lékaři a další odborníci se shodují na tom, že na kvalitu spánku má významný vliv celá řada faktorů včetně výběru přikrývky. Na co se při výběru přikrývky zaměřit tak, abyste vybrali tu pravou? Přečtěte si naše tři tipy.

Stellaateliers

1- Rozhodněte se podle materiálu výplně

Při výběru správné přikrývky byste se měli v první řadě zaměřit na materiál, ze kterého je vyrobena.

Mezi nejoblíbenější materiály patří vlna. Kvalitní vlněné přikrývky tělo udržují v takzvaném suchém teple, což znamená, že absorbují pot a následně ho odpařují. Navíc v zimě hřejí a v létě udržují příjemnou teplotu.

Oblíbené jsou i přikrývky z dutého vlákna. Dutá vlákna v sobě drží nehybný vzduch, takže fungují jako dobrý izolátor a slibují dokonalé zahřátí v chladnějších měsících.

V neposlední řadě můžete zvolit i kvalitní péřové přikrývky. Mezi jejich výhody patří dlouhá životnost i skutečnost, že tělo zahřejí, pohlcují pot a odvádí ho od těla.

2- Výběr přikrývky podle ročního období

Výběr přikrývky by se měl odvíjet také od daného ročního období a samozřejmě vašich požadavků na teplo. V případě, že se v létě budíte horkem, můžete sáhnout po chladivých letních přikrývkách, které jsou tenké a lehké. Pokud naopak v zimě vyžadujete teplou přikrývku, neuděláte krok vedle se zimními peřinami z dutého vlákna nebo vlněnými přikrývkami.

3- Přikrývky pro malé i velké

Přikrývku byste měli samozřejmě vybírat také podle její velikosti. Pokud vám nevyhovuje standardní rozměr 140x200 cm a přijde vám takováto přikrývka příliš krátká, jistě vás potěší, že jsou na trhu k dostání také přikrývky v prodloužené délce, tedy s rozměrem 140x220 cm a také přikrývky určené pro dva s rozměry 200x200 cm, 220x200 cm, 240x200 cm a 240x220 cm.

Dětem budou samozřejmě vyhovovat přikrývky menší, standardní rozměr přikrývek pro děti je 90x135 cm.

TIP: Přikrývky Stella Ateliers

Chcete mít jistotu, že zvolíte kvalitní přikrývku, která umocní komfort při spánku? Prohlédněte si nabídku české značky Stella Ateliers, jež nabízí luxusní přikrývky z dutého vlákna, ovčí vlny a také prémiové péřové přikrývky.