Víte, jak často byste měli měnit a prát povlečení?

Na kvalitě spánku se podílí hned celá řada faktorů. Jedním z nich je výběr kvalitního povlečení, které je příjemné na dotek. Vzhledem k tomu, že v posteli trávíme velkou část života, je důležité nejen povlečení dobře vybrat, ale také se o něj správně starat. Některé problémy související se špatným dýcháním nebo kýcháním během spánku mohou být totiž zapříčiněny nečistotami uchycenými v lůžkovinách.

Proč je nezbytné pravidelně měnit povlečení?

V posteli se během spánku, ale také během celého dne hromadí lupy, odumřelé kožní buňky, roztoči nebo vlasy a člověk během noci vypotí až 1,5 l tekutiny. Pravidelná výměna povlečení je nezbytná pro plnohodnotný spánek dospělých i dětí. Výměnou se předchází nejen znečištění povlečení, ale správná péče vede také k prodloužení životnosti lůžkovin.

Jak často povlečení měnit?

Odborníci doporučují, abyste povlečení a prostěradlo měnili jednou týdně, maximálně jednou za 14 dní. Pokud jste nemocní, měli byste jej měnit každé tři dny. Pozornost věnujte zejména výměně povlaku polštáře, na kterém se hromadí největší počet roztočů a bakterií.

TIP: Ustelte až po hodině od probuzení

Postel byste měli nechat každé ráno provětrat, abyste předešli množení roztočů. Postel byste neměli stlát hned v okamžiku, kdy vstanete, ale nejlépe až po hodině. V případě, že postel ustelete okamžitě, vytvoří se teplé a vlhké klima uvnitř přikrývky, což je učiněný ráj pro roztoče.

Luxusní ložní povlečení Sunita4

Jak prát ložní prádlo?

Pokud chcete, aby bylo ložní prádlo i po několikátém vyprání jako nové, řiďte se pokyny výrobce a volte vždy prací prášek nebo gel, který je určený pro daný materiál a barvu. Vždy se předtím, než ložní prádlo dáte do sušičky, podívejte na symboly pro správné praní a údržbu, některá povlečení totiž není vhodné sušit v sušičce.

Teplotu praní volte podle cedulky od výrobce. Při výběru volte takové, které lze prát na teploty ideálně okolo 60 °C, ty totiž roztoče hubí.

Dalšíé rady a tipy najdete zde.

Udrzba povleceni  -  kopie