Rostliny v ložnici? Můžete mít živé i tištěné na povlečení

Ložnice nutně nemusí být nutně místem, které je sterilní a kde najdeme pouze postel a skříně. Vyzdobit ji můžeme květinami – a to nejen těmi živými, ale i povlečením s květinovým vzorem. Máme pro vás několik rad, proč sáhnout právě po květinách.

Živé květiny jsou prospěšné

Ano, to je pravda. Je však dobré vědět, které květiny jsou vhodné pro umístění do ložnice. Vyhněte se kvetoucím rostlinám, jejichž intenzivní vůně by mohla způsobovat bolesti hlavy. Lehce aromatické rostliny tolik nevadí. Naopak mohou přispět k lepšímu spánku – levandule uklidňuje a eukalyptus příjemně čistí vzduch. Zejména v zimním období plném nachlazení se vám v ložnici, kde je eukalyptus bude lépe dýchat. Ideální květinou do ložnice může být také Aloe vera, Tchynin jazyk nebo Anglický břečťan. 

Dokonalaloznice

Proč mít rostliny v ložnici

  • Okysličují vzduch – pokud zvolíte rostliny, které vytvářejí kyslík nejen přes den, ale také v noci, budete mít v ložnici příjemnější vzduch. Řada rostlin také dokáže zadržovat toxické látky uvolňující se z nábytku nebo z koberců.
  • Zvlhčují vzduch – vláhu, kterou rostliny absorbují z půdy zase uvolňují do vzduchu a tím ho zvlhčují. Během topné sezony tak můžete pomocí květin zlepšit klima v místnosti. Pozor ale na zálivku. Pokud budou rostliny v přemokřené půdě, může se začít tvořit plíseň a tu vdechovat určitě nechcete.
  • Zachytávají prach – není příliš vhodné mít v ložnici lapače prachu – výjimku tvoří právě rostliny. Zachytávají vířící prach, který se díky elektrostatickému náboji zachytí na jejich listech a už se dál nešíří po pokoji. Prach pak jednoduše otřete nebo osprchujete.
  • Uklidňují – zelená je barva klidu. Ložnice, ve které je umístěno pár rostlin působí přívětivěji a vzdušněji.

Fototapeta do ložnice KOMAR

Květované povlečení oživí každou ložnici

Každá ložnice může působit příjemně a útulně. Zařídí to povlečení s květinovými vzory. Na výběr máte přitom od malých něžných kvítků, až po výrazné barevné květy. S jejich pomocí dáte ložnici jedinečnou tvář. Můžete mít ložnici ve stylu Provence, ve viktoriánském stylu s bohatým zdobením nebo ložnici jako z dob našich babiček, které měly rády motivy růží, pomněnek nebo kopretin.

Květované povlečení najdete například v nové kolekci značky Bauer, kterou najdete na stránkách obchodu Stella Ateliers. Bavlněné povlečení v úpravě Mako jersey, Mako satén nebo Mako brokát-damašek skvěle doplní každou ložnici.

Zkombinujte živé květy s těmi na povlečení a uvidíte, jak se rázem promění nejen klima, ale i celé vyznění ložnice. Rázem se vám bude lépe usínat a ráno se budete probouzet svěží a odpočatí.

Dokonalaloznice