Luxusní povlečení z pleteniny má řadu výhod, víte o nich?

Bavlněné povlečení může být vyrobeno z tkanin nebo z pletenin. Znáte výhody pleteniny? Jestli ne, pojďte zjistit, jaké to jsou.

Povlečení z pleteniny

Co je pletenina

Pletenina je, stejně jako tkanina, plošná příze. Na rozdíl od příze, která se tvoří vzájemným provázáním nejméně dvou nití, vzniká pletenina z jedné nebo i více přízí, které se vzájemně provlékají v očka. K její výrobě se používá pletací stroj.

Povlečení z Mako jersey

Výhody povlečení z Mako jersey

Mako jersey je vysoce kvalitní pletenina, která vzniká ze 100% egyptské bavlny. Vzniklý úplet je velice jemný, neskutečně hebký a díky jeho kvalitě vám vydrží roky. Látka je příjemně splývavá a velmi prodyšná.

Velkou výhodou je právě zmíněná prodyšnost. Díky tomu, že je látka pletená, v místech oček se tvoří miniaturní vzduchové kapsy, kterými látka větrá. Vzduchové kapsy ale také zadržují teplo, takže povlečení Mako jersey je ideální na zimu, kdy vás zahřeje i na léto, kdy vás splývavá látka obejme a odvede přebytečné teplo pryč od vašeho těla.

Další nespornou výhodou je, že se ložní povlečení Mako jersey dá sušit v sušičce a nemusí se žehlit. To vám ušetří spoustu času, který můžete plnohodnotně využít jinde. Třeba ke čtení knihy nebo aktivnímu odpočinku.

Shrňme si výhody jerseyového povlečení:

  • prodyšnost
  • ideální na léto i zimu
  • hebkost a jemnost
  • lze sušit v sušičce
  • nežehlí se

Povlečení z pleteniny Mako jersey

Tipy na luxusní povlečení z pleteniny od české značky Stella Ateliers

Jemnost a hebkost luxusního bavlněného povlečení Stella Ateliers Mako jesrey vás doslova ukolébá ke spánku. Máte rádi geometrické vzory? Pak vás určitě oslní povlečení TIZIAN, které je i díky své modré barvě jedno z nejoblíbenějších. Jste spíše romantičtí? Pak povlečení LILAC vnese do vaší ložnice tu správnou atmosféru. Je totiž pokryto motivem lučního kvítí. Pokud máte raději klasiku, tak povlečení ODETTE bude to pravé. Jemné povlečení světle starorůžové barvy se bude hodit nejen k šedým doplňkům ve vaší ložnici.

Z pleteniny Mako jersey se vyrábí i prostěradla. Jsou stejně jemná a hebká jako povlečení Mako jersey. A určitě oceníte i roztažnost až o 25 %, díky které se vám bude prostěradlo jednoduše nandávat.

Udělejte si radost novým luxusním povlečením Mako jersey. Kvalita se totiž nedá ničím nahradit.