Jak si zjednodušit úklid? Přinášíme 6 skvělých tipů

Dlouhé zimní večery jsou ideální příležitostí k většímu úklidu. Chcete mít úklid co nejrychleji za sebou a věnovat se příjemnějším věcem? Přinášíme vám několik tipů, díky kterým bude uklízení jednodušší než kdy dříve.

Domacipotreby - franta

Přizvěte si na pomoc správné prostředky

Už jste někdy zkoušeli umýt okna s pomocí vysavače na okna? Anebo jste vytírali podlahu s kvalitním úklidovým setem? Že ne? Pak je teď ten pravý čas objevit úklidové pomůcky, které jsou navrženy tak, aby byl úklid hračka. Vaší pozornosti by rozhodně neměly uniknout úklidové pomůcky a prostředky značek Leifheit a Vileda. Podlahu vmžiku vytřete úklidovými mopy Leifheit a Vileda a v nabídce těchto značek nechybí ani praktické vysavače na okna a účinné čističe. Více informací, produktová videa a další užitečné tipy a rady najdete v článku zde.

Rozvrhněte si úklid

Máte k dispozici správné pomůcky? Výborně. Nyní si naplánujte, kolik času si na úklid vyhradíte a nezapomeňte i na malou rezervu, abyste předešli stresu z toho, že nestíháte. Tento čas věnujte jen a pouze úklidu a neodbíhejte. Úklid si můžete zpříjemnit třeba svou oblíbenou hudbou, uvidíte, že se vám hned bude pracovat lépe.

Vsaďte na organizaci

Věci se uklízejí mnohem lépe, když je máte dokonale zorganizované. Pokud se při úklidu pravidelně potýkáte s maličkostmi, které ve vaší domácnosti nemají určené místo, přijdou vám vhod plastové košíky a skladovací boxy. Sami zjistíte, že jakmile tyto drobnosti uklidíte do boxů a krabic, váš domov prokoukne a v budoucnu budete mít méně práce s úklidem.

Málo místa? Vakuové vaky to vyřeší

Bojujete s nedostatkem místa ve skříních? Sezónní oblečení i peřiny a polštáře můžete jednoduše uložit do vakuových vaků na oblečení, s jejichž pomocí ušetříte až 75 % místa, a navíc věci uchráníte před prachem, roztoči nebo moly. Udělejte si doma i vy více místa a pořádek. Poradíme vám, jak na to.

Od podlahy?

Velký úklid je třeba vzít takzvaně od podlahy. Podlahou byste však podle odborníků začínat neměli, naopak. Úklid by měl vždy probíhat směrem od stropu k podlaze. Nejdříve omeťte pavučiny ze stropu, následně se věnujte poličkám a oknům a v konečné fázi podlahám.

Pravidelnost se vám vyplatí

Velkým úklidem starost o domácnost nekončí. Je důležité udržet pořádek. Každý den ukliďte nádobí, uložte oblečení na své místo a setřete pracovní linku. Uvidíte, že budete mít domov jako ze škatulky.

Co víc říct na závěr? Nezapomeňte se motivovat a za skvělý výkon během úklidu se odměňte tím, co máte rádi.

Na úplný závěr ještě přinášíme porovnání nejprodávanějších mopů.