Anatomické polštáře pro zdravý a klidný spánek

Anatomické polštáře se v posledních letech staly velmi populárními, a to u nejrůznějších uživatelů. Nejvíce je přirozeně ocení lidé, kteří trpí potížemi s krční páteří, stejně tak i těhotné ženy, sportovci a senioři. Anatomicky tvarované polštáře napomáhají ulevovat od bolesti šíje, hlavy a horních končetin. Přizpůsobí se vašemu tělu a zajistí komfortní a ničím nerušený spánek.

Vyberte si vhodný materiál

Anatomické polštáře z líné pěny

Většina anatomických polštářů se vyrábí z pěnových materiálů. K nejoblíbenějšímu a nejběžnějšímu materiálu patří viskoelastické pěny, lidově zvané líné pěny. Dostane-li se tato pěna do kontaktu s teplou pokožkou, začne měknout a dokonale se přizpůsobí křivkám vašeho těla a vaším potřebám. Při vyvinutí většího tlaku se pěnový materiál zmáčkne a po uvolnění se opět pomalu vrací do původní polohy.

Další pěnové materiály

K výrobě anatomických polštářů se kromě líné pěny využívají i jiné molitanu podobné materiály. Od líné pěny se odlišují zejména technologickým postupem při výrobě, což způsobuje v některých případech rozdílné vlastnosti.

PES a jiné materiály anatomických polštářů

Oblíbenými se staly také anatomické polštáře plněné polyesterovými kuličkami, pěnovými drtěmi či přírodními materiály jako je vlna nebo semena rostlin. Svými vlastnostmi často připomínají klasické polštáře. Anatomické polštáře s PES vlákny se vyznačují velkou vzdušností, čímž je zajištěna menší náchylnost na výskyt plísní a roztočů. K dostání jsou i polštáře, které zmíněné materiály kombinují.

Anatomické polštáře tohoto typu mají celou řadu výhod. Jednou z nich je jejich schopnost odvádět vlhkost od těla, čímž zabraňují množení bakterií. V zimě oceníte, že vás polštář příjemně zahřeje, v létě naopak zchladí. Potahy anatomických polštářů jsou vyráběny z bavlny, polyesteru nebo jejich kombinace. Rozlišují se vnitřní a vnější potahy.

Až si na anatomický polštář zvyknete, zamilujete si jej

Anatomické polštáře jsou velice specifické a značně se liší od klasických polštářů plněných peřím či dutým vláknem, proto je třeba si na ně nejdříve zvyknout. Zpočátku se vám může zdát nepohodlný a budete se probouzet celí rozlámaní. Po týdnu si však vaše tělo zvykne a už nebudete chtít jiný.  Může se ovšem stát, že nepříjemné pocity přetrvají, v takovém případě je potřeba polštář vyměnit.

Anatomické polštáře značky IVORIMATEX

Ivorimatex je španělská firma působící již více než 70 let a produkující vysoce kvalitní výrobky za dobré ceny. Disponuje množstvím kvalifikovaných pracovníků ve výzkumu i designu. Při výrobě používá kvalitní materiály, které nezatěžují životní prostředí. Pokud byste o zdravotní polštáře značky  Ivorimatex měli zájem, můžete si je prohlédnout či dokonce pořídit na stránkách www.stellaateliers.cz.

Polštář Abrazame - IVORIMATEX

Polštář Carbono Activo - IVORIMATEX

Polštář Olive Oil - IVORIMATEX

Polštář Salute - IVORIMATEX