5 tipů pro ochlazení ložnice během horkých letních dnů

Léto je krásným obdobím plným slunce a hlavně tepla. Jenže čeho je moc, toho je příliš. Vyšší teploty nejsou pro spánek příliš příznivé a neustálé pocení také nepřidá ke kvalitní regeneraci. Podívejte se na 5 tipů, jak ochladit ložnici během horkých letních dnů a přežijte teplé noci v chladivém pohodlí.

Stellaateliers

Intenzivní větrání ráno

Ráno je vhodné místnost důkladně vyvětrat, protože venkovní vzduch ještě není příliš ohřátý. Otevřete tedy všechna okna a vytvořte průvan. Až se začne blížit poledne a teplota bude stoupat, okna zavřete a zatáhněte žaluzie či rolety, aby horký vzduch nemohl dovnitř. Večer těsně před spaním si okno pootevřete, aby vám dovnitř proudil o něco studenější noční vzduch.

Window - 1231372

Pozor na velkou vzdušnou vlhkost

Větší vlhkost v pokoji přidává na pocitové teplotě. Ideální je tedy udržovat hodnoty vlhkosti vzduchu na 40 až 50 procentech. Pokud je procento vyšší, pomáhá opět rychlé větrání. Hodí se také pohlcovač vlhkosti, případně moderní ionizátory vzduchu a klimatizace.

Vlhkost

Bavlněné povlečení v chladivé úpravě

Každé povlečení z bavlny má velmi dobrou savost, prodyšnost a termoregulační vlastnosti. Některé úpravy jsou však chladivější a více se hodí pro použití v horkých letních dnech. Příkladem je bavlněný satén s luxusním vzhledem a jemností. Není vyloženě studivý, ale zároveň v létě poskytuje dostatečnou vzdušnost a lehkost bez zbytečného zahřívání.

Pro letní měsíce se hodí také povlečení v úpravě Mako jersey, jehož výhodou je kromě lehkosti a prodyšnosti i snadná údržba, protože nevyžaduje žehlení. Zbude vám tak více času na letní pohodový odpočinek.

Stellaateliers

Lněné povlečení

S lněnou módou se setkáte hlavně v souvislosti s letním obdobím. Je to dáno hlavně díky skvělé prodyšnosti a lehkosti tohoto materiálu. Do ložnice zvolte buď vyloženě lněné povlečení, nebo raději sáhněte po kombinované variantě NATURE z vláken bavlny a lnu.

Stellaateliers

Ložní prádlo vychlaďte v mrazáku

Poslední tip možná zní trochu bláznivě, ale slouží jako taková první pomoc v opravdu nesnesitelných teplotách, kdy se vám nedaří usnout. Svlékněte ložní prádlo, vložte ho do sáčku a na přibližně 15 minut vložte do mrazáku. Povlečení znovu vytáhněte, povlečte a užívejte si chladivého efektu pro pohodlné a příjemné usnutí.

Iced - 1324968