5 skvělých tipů pro malou ložnici

Bojujete s nedostatkem prostoru v malé ložnici? Nevíte, jak vše uspořádat tak, abyste se v ložnici necítili stísněně? Věřte, že i z malého prostoru je možné vykouzlit místo pro krásné sny. Pojďte se s námi podívat na 5 tipů odborníků, které vám napoví, jak zařídit malou ložnici.

5 skvělých tipů pro malou ložnici

Postel je základ

Postel by se dala nazvat srdcem každé ložnice. Jakou však vybrat do malého prostoru? V garsonce oceníte rozkládací pohovku, kterou přes den využijete jako gauč a v noci jako postel. Dalším řešením jsou sklopné postele, které v místnosti zaberou minimum prostoru a sklopené vypadají jako skříň a vzhledově prostor nenarušují. V případě vysokých stropů jistě oceníte postelové patro, kdy pod postelí vznikne útulný prostor, který můžete využít na umístění gauče nebo třeba pracovního stolu. Pokud chcete zvolit klasickou postel, volte tu, která nemá příliš masivní dekorativní rám a která nabízí úložný prostor pod postelí.

To pravé osvětlení

Nemáte dostatek prostoru na noční stolky u postele? Umístěte lampičku přímo nad postel. Toto řešení je praktické, a navíc i dobře vypadá.

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi…

Nic opticky nezvětší prostor tak dobře jako zrcadla. Správným umístěním zrcadel dokážete prostor nejen zvětšit, ale také ho prosvětlit.

Chytré využití úložných prostor

Místo několika kusů nábytku v podobě nočního stolku, komody a šatní skříně zvolte multifunkční skříň, která bude sahat až ke stropu.

Barvy, které malým ložnicím sluší

Správně zvolenými barvami dokážete opticky zvětšit i ty nejmenší prostory. Řiďte se pravidlem, že světlé barvy prostor opticky rozšiřují a volte světlé přírodní tóny. Sáhnout můžete také po světlých tapetách s jemným vzorem nebo po tapetách s vodorovnými pruhy. I ty prostor opticky zvětší.

Taky řešíte, jak zařídit malou ložnici? Využijte naše tipy a vytvořte si místo snů.